WikiWiex.com

Care este utilizarea de gips carton, și ceea ce este?

Video pe tema „Cum să stea obiecte de pe partiția de gips carton?“

Anatoli Yaroslavovich, Krasnoyarsk pune întrebarea:

Video pe „gips-carton“

Bună ziua tuturor! Soția mea și am început o renovare a apartamentului. Deoarece unitatea de cazare aleasă pentru o lungă perioadă de timp, cu atenție (doresc să cumpere cele mai bune), și apoi a decis să facă reparații, de asemenea. La urma urmei, el nu a făcut timp de un an. Vom trăi aici de mai mulți ani, pentru a da naștere la copii, și tot ce. reparații de calitate Ca la apartamente a stat, așa cum se spune, un secol. În general, activitatea principală a fost deja efectuată, este necesar pentru a decora bucătărie, baie și toaletă. rudele soției sunt sfătuiți să cumpere în acest scop gips-carton. Și mi se pare mai bine decât de obicei gresie. Ea nu a trecut apa. Dar acest lucru este de desene animate - personal mă îndoiesc că numele lui ... Eu sincer nu cred în rezistența la umiditate. Demitiza, te rog, acest mit sau confirma cuvintele mele. Vreau să înțeleg toate la fel, ceea ce este gips carton, și dacă el trece aproape de apă?
răspunsuri Expert:

Video pe „o simplă cutie de gips-carton pentru bucătărie. Placa de ghips instala“

Ce este gips-carton, și anume, plăcile individuale ale materialului de construcție, care este, de asemenea, numit foi, ușor de înțeles. Dacă luăm în considerare structura produsului, se va vedea că, în miezul de gips carton este gips. Apoi, există straturi de carton, care par a proteja interiorul materialului. plăci de gips-carton sunt adesea folosite în construcția și decorarea, cu ei destul de ușor de a lucra cu, ele pot fi vopsite și acoperite cu tapet. În plus, materialul poate lipi țiglă.

Dispozitivul și tipurile de gips carton

Gips-are următoarele avantaje:

  1. Flexibilitate.
  2. curățenia mediului.
  3. Incapacitatea de a arde (partea de sus de bord atunci când sunt expuse la foc nu poate fi decât char).
  4. Sunet proprietăți de izolare.
  5. Rezistența la apă.


Vorbind despre acest din urmă virtutea, trebuie remarcat faptul că nu au toate tipurile de gips-carton, ci doar unele dintre acestea vor fi explicate mai târziu. Există patru tipuri de materiale:

  1. GCR;
  2. ghips-carton;
  3. GKLO;
  4. GKLVO.

Primul este standard de culoare gri foaie. Acest material se poate îmbiba. Al doilea tip, din contră, este folosit cel mai adesea în cazul în care nivelul de umiditate este mai mare decât în ​​mod normal. Acest lucru, de exemplu, bai, saune. Este diferită de rezistență la umiditate ghipsocardon, apa nu va intra în stare proastă. Placa este colorat în verde și acoperit cu un agent special care previne infiltrarea umezelii în gips carton. Al treilea tip - GKLO - placă gri, care este non-inflamabil, iar în cele mai multe cazuri este de a termina peretii in camere, unde există întotdeauna un risc de incendiu. În sfârșit, al patrulea tip este un material care se poate lăuda simultan două caracteristici: rezistența la umiditate și la flacăra focului. Acesta este cel mai scump material, dar merita. Foi de gips carton vopsit în verde.

Reparația de apartamente gips-carton nu este folosit întotdeauna. Dar, de multe ori acestea sunt casetat tavane, pereți despărțitori, pereți. Dacă această parte a camerei a venit cu timpul, deteriorarea și oportunități de revizuire a nu recurge la ajutorul gips carton, care este perfect ascunde toate imperfectiunile.

Video pe „șurubelniță pentru gips-carton Milwaukee® M18 COMBUSTIBIL ™“

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Gips-carton pe podele din lemn masivGips-carton pe podele din lemn masiv
Cum de a elimina dale din gips-carton?Cum de a elimina dale din gips-carton?
Decorațiuni interioare gips-carton garajDecorațiuni interioare gips-carton garaj
Fixarea gips-carton direct la tavanFixarea gips-carton direct la tavan
Memo Handyman: cum de a alege un gips-carton?Memo Handyman: cum de a alege un gips-carton?
Ce este gips-carton: CheieCe este gips-carton: Cheie
Plăci de gips sau din nou despre acest lucruPlăci de gips sau din nou despre acest lucru
Analog gips-carton pentru bai finisaje interioareAnalog gips-carton pentru bai finisaje interioare
Ce este gips-cartonCe este gips-carton
Ceea ce da peretii interiori cu gips-carton?Ceea ce da peretii interiori cu gips-carton?
» » » » Care este utilizarea de gips carton, și ceea ce este?

WikiWiex.com
Reparații Construcție Materiale de construcții Instrumente Baie Arbore Casa Uşi Produse din piatra Cămin Canalizare Case Frame Clima în casă Forjare Amenajare a teritoriului Scară Tehnica sanitara Sudare Bine Marchiză Sere Se încălzește în casă Terasă Tuburi Feng Shui Finanțe Electricitate