WikiWiex.com

Primer înainte de aplicarea plăcilor: este necesar?

Video pe „Primer podea“

Bună ziua.

Primer înainte de stabilire gresie

grund podea

Trebuie remarcat faptul că acest tip de bani este nu numai că nu doare, și chiar a îmbunătăți calitatea muncii follow-up pe decorarea peretilor.

Faptul că acest grund este destul de bun pe acest scor, să consolideze suprafața, precum și îmbunătățirea performanțelor de aderență, care pentru noi, în acest caz, ar fi un factor important, deci utilizați acest grund înainte de stabilire gresie posibil.

Amorsarea este destul de un proces important care va avea un impact pozitiv asupra calității finale a lucrărilor efectuate, în special în adeziunea și dale de suprafață stivă.

Prin urmare, este necesar să se aleagă primerul drept, deoarece acest lucru afectează, de asemenea, calitatea muncii prestate. În orice caz, acesta poate fi folosit ca betonokontakt, dar puteți face mai mult decât de obicei grunduire.

Primerul va face mai legături durabile și uniformă a suprafeței, în cele din urmă a pus adezivul va avea, de asemenea, un atașament sigur cu un cuplaj, prin urmare, procesul de instalare, dacă este necesar, și nu poate fi numit, nu este exact o dată.

Și cea mai comună greșeală - pentru un motiv oarecare, de masterat de uz casnic așa cum a fost de acord, amorsat pereții și podelele - nu. Acest lucru este destul de o greșeală, desigur, țiglă de la podea la cap nu va cădea, dar nu a pus-o „zabuhtet“.

Mai mult decât atât, după cum știți, va trebui să eliminați țiglă, scoateți soluția, pentru a curăța locul în care ea a fost, și în noile ofițeri de poliție, abia acum calitatea de plictisitor nu va fi.

Deci, amintiți-vă: utilizarea unui primer ar trebui să fie de a stăpâni - faianțarul legământ de important numai plângeri cu privire la calitatea muncii sale va fi.

Sper că recomandările mele te timp, mă bucur că există oameni constiinciosi tineri în rândul cititorilor noștri.

Dacă aveți orice întrebări suplimentare - a scrie.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Primer: ce este și cum să-l foloseascăPrimer: ce este și cum să-l folosească
Etaje POLYFLEX 1101Etaje POLYFLEX 1101
Cum să se pregătească podelele din lemn pentru stabilire laminat propriile mâini?Cum să se pregătească podelele din lemn pentru stabilire laminat propriile mâini?
Am nevoie să prim sapei înainte de stabilire gresie?Am nevoie să prim sapei înainte de stabilire gresie?
Am nevoie să grunduire gips-carton?Am nevoie să grunduire gips-carton?
Ce factori influențează consumul de amorsare pe 1 m2?Ce factori influențează consumul de amorsare pe 1 m2?
Mai bine suprafata amorsata a placilor?Mai bine suprafata amorsata a placilor?
Prelucrare gips-carton materiale moderne de constructiiPrelucrare gips-carton materiale moderne de constructii
Dale din granit pe podeaDale din granit pe podea
Pentru a spăla pereții și podelele, înainte de stabilire gresiePentru a spăla pereții și podelele, înainte de stabilire gresie
» » » Primer înainte de aplicarea plăcilor: este necesar?

WikiWiex.com
Reparații Construcție Materiale de construcții Instrumente Baie Arbore Casa Uşi Produse din piatra Cămin Canalizare Case Frame Clima în casă Forjare Amenajare a teritoriului Scară Tehnica sanitara Sudare Bine Marchiză Sere Se încălzește în casă Terasă Tuburi Feng Shui Finanțe Electricitate